Yağışlı hava bekleniyor! Tatilinizi dikkatli planlayın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahminlerini paylaşarak, Türkiye’nin kuzey ve doğu bölgelerinin yer yer parçalı bulutlu, yer yer kuvvetli bulutlu geçeceğini belirtti. Doğu Karadeniz, Erzurum, Erzincan, Iğdır, Ağrı, Kars, Ardahan bölgeleri, Van’ın güneyi, Sivas, Kahramanmaraş, Kayseri’nin doğusu ve Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa bölgelerinde yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar görülecek. ve Gaziantep’in doğu kesimleri. Diğer bölgelerde az bulutlu ve açık gökyüzü olması bekleniyor.

TATİL PLANINIZI DİKKATLİ YAPIN

Doğu Karadeniz bölgesine bir gezi planladığınızı ve hava durumunu kontrol ettiğinizi hayal edin. Tahmin, dağınık bulutların ve ara sıra sağanak yağışların olacağını öngörüyor, bu yüzden yanınıza bir şemsiye ve yağmurluk almaya karar veriyorsunuz.

YAĞIŞLAR OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son hava durumu tahmininde, Türkiye’nin kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, yer yer kuvvetli bulutlu geçeceği belirtiliyor. Bazı bölgelerde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek, diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık gökyüzü görülecek. Sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde olması beklenirken, rüzgarın Doğu Akdeniz ve yurdun doğu kesimlerinde genel olarak kuzeyden hafif, zaman zaman güneyden orta kuvvette esmesi bekleniyor. Cumartesi günü ülkenin batı ve güney kesimlerinde kavurucu sıcaklıklar yaşanacak.

5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir